Reklama

Projekt szpitala na Stabłowicach nierealny?

03/06/2009 00:00

Według architektów biorących udział w konkursie na projekt nowego szpitala na Stabłowicach zwycięska koncepcja nie może być zrealizowana za przewidziane pieniądze. 

Konkurs na budowę nowego szpitala na Stabłowicach wygrała pracownia architektoniczna Villart Bogdana Kołtowskiego. Autor wyliczył, że budowa obiektu wyniesie 205 mln zł. Jest to wycena budowy szpitala o powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych, bez szpitalnego wyposażenia.


 


Część architektów ocenia, że za taką sumę jest to nierealne i chce, żeby konkurs został unieważniony. Ich projekty przewidywały podobne koszty, ale placówki o powierzchni mniejszej o jedną trzecią. Pięć z jedenastu zespołów rywalizujących w konkursie złożyło protesty do wyników.

Reklama

 


Kwestia pieniędzy nie jest jedynym zarzutem co do projektu zwycięskiej pracowni, niektóre dotyczą kwestii technicznych. Urzędnicy nie chcą się odnosić do zarzutów zanim nie zostaną one rozpatrzone przez komisję. Twierdzą jednak, że po niezależnych ekspertyzach i porównaniach cen z ubiegłego roku mają pewność, że za te pieniądze można zbudować ten szpital.


 


Cała inwestycja łącznie z wyposażeniem szpitala ma się zamknąć w ok. 360 mln zł.


Magdalena Bober, Źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości