Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął przetarg na naprawę wrocławskich torowisk. Prace będą wykonywane w dziewięciu lokalizacjach w okresie od kwietnia do sierpnia tego roku, a ich koszt wyniesie 530 tysięcy złotych.
Zadania obejmują napawanie szyn (o łącznej długości 1066 metrów) i ich szlifowanie (7621 metrów toru pojedynczego). Prace zostaną wykonane w okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia, a wykonawcami będą Sztopkanel sp. z o.o. (napawanie - 370 tysięcy złotych) oraz LWZ sp. z o.o. (szlifowanie - 160 tysięcy złotych).
Napawanie szyn będzie prowadzone na łukach w dziewięciu lokalizacjach:
- ul. Lotnicza - od mostu nad Ślęzą do zwrotnicy najazdowej przed pętlą Pilczyce,
- skrzyżowanie Piłsudskiego i Stawowej,
- skrzyżowanie Piłsudskiego i Kołłątaja,
- skrzyżowanie Bardzkiej i Świeradowskiej,
- wyjazd z pętli Poświętne,
- ul. Teatralna - przy ul. Świdnickiej,
- most nad Bystrzycą w Leśnicy,
- ul. Legnicka - przy Dolmedzie,
- pętla Grabiszyńska - cmentarz.
Szlifowanie natomiast przeprowadzone będzie na torowiskach w trzech miejscach:
- ul. Powstańców Śląskich - od al. Hallera do początku rozjazdu przy zajezdni nr IV oraz od końca rozjazdu przy zajezdni nr IV do pętli Krzyki,
- ul. Gliniana i ul. Hubska - od ul. Dyrekcyjnej do al. Armii Krajowej,
- ul. Bardzka - od al. Armii Krajowej do ul. Świeradowskiej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze