Reklama

Przez Wrocław przejdzie dzięczynno-błagalna procesja z relikwiami św. Stanisława i Doroty

15/09/2017 10:11

W najbliższą niedzielę, 17 września ulicami Wrocławia przejdzie procesja z relikwiami św. Stanisława i Doroty. Uroczystości rozpoczną się w bazylice św. Elżbiety na wrocławskim Rynku, następnie wierni przejdą do kościoła na pl. Wolności, któremu patronują św. Stanisław i Dorota.

W tym roku wrześniowa procesja dzięczynno-błagalna wiąże się z obchodami 20. rocznicy powodzi z 1997 roku. Niedzielne uroczystości rozpoczną się w bazylice św. Elżbiety czyli tzw. Kościele Garnizonowym o godzinie 16:00. Następnie wierni przejdą ul. Odrzańską, zachodnią pierzeją Rynku, ulicami Gepperta, Kazimierza Wielkiego, Zamkową, pracami Wolności i Franciszkańskim do kościoła św. Stanisława i Doroty.


W świątyni na pl. Wolności zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem biskupa Jacka Kicińskiego.

Reklama

– Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tegorocznej Procesji z Relikwiami Męczenników, ulicami Miasta Wrocławia, Duchowieństwo Diecezjalne i Zakonne, Żeńskie Zgromadzenia Zakonne i mieszkańców Wrocławia – napisał ks. Marian Biskup, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego wrocławskiej kurii. – W 20-lecie wielkiej powodzi będziemy w duchu wiary i nadziei, dziękować Bożej Opatrzności w za uchronienie nas, naszego Miasta od powodzi i prosić za wstawiennictwem Świętych o Boże Błogosławieństwo na „nowy czas”. Łączyć się będziemy duchowo z wszystkimi Rodakami, których tak boleśnie dotknęły tegoroczne nawałnice – dodał.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości