Ponad sto osób wzięło udział w pochodzie pierwszomajowym organizowanym przez federację Anarchistyczna oraz Związek Syndykalistów Polskich. Organizatorzy chcieli w ten sposób nawiązać do pierwotnego znaczenia i idei dnia ludzi pracy.
Demonstracja ruszyła o godz. 15:00 z pl. Jana Pawła II (dawny pl. 1 maja). Następnie uczestnicy przeszli ulicami Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, mostem Uniwersyteckim, Drobnera, Łokietka i do pl. św. Macieja.
Manifestujący wznosili takie hasła jak - Solidarnośc naszą bronią, kapitalizm kanibalizm i władza precz.
Początkowo w marszu miało wziąć udział ok. 300 osób. Ostatecznie według szacunków policji udział marszu wzięło ok. 120 osób.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze