Reklama

Przyjechał z Obornik Śląskich by... ukraść rynny z wrocławskiej katedry

05/12/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali w środku nocy mężczyznę, który kradł rynny z katedry na Ostrowie Tumskim. Mężczyzna został zauważony i zatrzymany chwilę po tym, jak zdemontował miedziane elementy znajdujące się na wysokości kilku metrów i zrzucił je na pobliski trawnik.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na terenie wrocławskiego Ostrowa Tumskiego. – Tuż przed godziną 1 w nocy oficer dyżurny Komedy Miejskiej Policji otrzymał informację o mężczyźnie, który w pobliżu katedry wykonywał jakieś czynności wyglądające na przygotowania do kradzieży rynien. Niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Policjanci na miejscu usłyszeli hałas dobiegający z południowej części Katedry. Następnie zauważyli mężczyznę, który jak się okazało zdemontował miedziane elementy orynnowania obiektu i rzucał je z wysokości kilku metrów na trawnik – relacjonuje Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.


 

Reklama

 


Złodziejem okazał się 34-letni mieszkaniec Obornik Śląskich. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione wcześniej rynny. Straty związane z dewastacją obiektu oszacowano na kwotę ponad 3 tysięcy złotych.


 


Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Ołbin we Wrocławiu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. – Sprawdzamy m.in. czy zatrzymany nie ma na swoim koncie więcej tego typu czynów w ostatnim czasie. Za czyn, o który jest podejrzany, mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – kończą mundurowi.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości