Reklama

Radny chce, żeby łącznik Góralska-Tęczowa był ulicą. Miasto zaplanowało tam ścieżkę rowerową

05/02/2020 14:18

Radny miejski Michał Kurczewski z PiS domaga się, by miasto jak najszybciej rozpoczęło budowę łącznika drogowego między ulicami Tęczową i Góralską. Odcinek ten miałby odciążyć ruch między Grabiszyńską i pl. Strzegomskim. Z jego ustaleń wynika jednak, że priorytetem miasta jest budowa w tym miejscu drogi pieszo-rowerowej, a droga dla samochodów miałaby zostać wybudowana w późniejszym, bliżej nieokreślonym czasie.

Chodzi o tzw. Aleję Śródmieścia Południowego. Droga miałaby łączyć ulicę Tęczową i Góralską, przecinając tory kolejowe biegnące do Dworca Świebodzkiego. Połączenie to pozwoliłoby kierowcom omijać m.in. plac Orląt Lwowskich i okolice ścisłego centrum.


Plany budowy drogi w tym miejscu znane są już od lat 60-tych. Ostatnio sprawą zainteresował się szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej Michał Kurczewski.


odpowiedzi na złożone w grudniu zapytanie radny otrzymał odpowiedź, że obecnie w opracowaniu są dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego związane z terenem, wzdłuż którego miałaby przebiegać droga. W piśmie z Departamentu Infrastruktury i Transportu można przeczytać m.in., że jeden z nich zakłada realizację „celu publicznego” w postaci ciągu-rowerowego. Dodatkowo wykonawca ma zostać zobligowany jedynie do pozostawienia rezerwy na budowę łącznika drogowego w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Reklama


– W toku korespondencji z miastem okazało się, że priorytetem jest tam trakt pieszo-rowerowy. Jest to o tyle skandaliczne, że połączenie drogowe może powstać w dużej mierze (albo całkowicie) za pieniądze prywatnych inwestorów – komentuje radny Michał Kurczewski i przypomina, że projekt na tę drogę został zamówiony przez ZDiUM już w 2010 roku i kosztował wówczas 800 tys. zł.


Teraz radni z Prawa i Sprawiedliwości przesłali do prezydenta interpelację, w której domagają się, by miasto zobowiązało inwestorów, którzy zamierzają zagospodarować wspomniane tereny do budowy łącznika drogowego. – Brak aktywności władz Gminy Wrocław w sferze zobowiązania inwestorów na rzecz budowy połączenia Góralskiej z Tęczową może być z kolei postrzegane jako działanie na szkodę Gminy Wrocław – czytamy w dokumencie przesłanym do prezydenta Wrocławia.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości