Reklama

Rafał Dutkiewicz: W dalszym ciągu samochód jest jednym z symboli statusu społecznego

27/12/2016 12:43

W najnowszym odcinku programu Dziękuję, nie słodzę - Rafał Dutkiewicz, podsumowując mijający rok, wyraźnie podkreślił, że było to najlepsze 12 miesięcy dla Wrocławia, odkąd został prezydentem. Dutkiewicz zadeklarował również, że po dekadzie inwestycji drogowych następne 10 lat poświęcone będzie inwestycjom w transport zbiorowy.

- Dwa lata temu złożyłem deklarację, że po pełnym 10-leciu uzupełniania układy drogowego przechodzimy do dekady, w której położymy nacisk na komunikację zbiorową - mówi prezydent.


Takie działania mają doprowadzić do zmniejszenia natężenia ruchu drogowego w mieście oraz uatrakcyjnienie komunikacji miejskiej, tak aby mieszkańcy chętniej z niej korzystali. W tej chwili duża część mieszkańców porusza się samochodami. 


- W dalszym ciągu samochód jest jednym z symboli statusu społecznego. Dodatkowo pamiętajmy, że jednocześnie jesteśmy bogacącym się społeczeństwem. Do tego doszło również zjawisko "500+" - tłumaczy prezydent, wskazując dlaczego duża część mieszkańców ciągle wybiera samochód jako swój środek transportu, dodając - Uruchamiając program 500+ odnotowaliśmy wzrost rejestrowanych pojazdów.

Reklama

Przed wrocławskim magistratem długa droga, podczas której musi nastąpić szereg zmian i inwestycji w transport zbiorowy. Rafał Dutkiewicz jest tego świadomy - Musimy jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z transportu publicznego udoskonalając go i podnosząc jego jakość - podkreśla.


Podsumowując rok 2016, w którym Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, prezydent Dutkiewicz wyraźnie podkreślił, że to było najlepsze 12 miesięcy dla stolicy Dolnego Śląska, odkąd on jest prezydentem tego miasta.


W programie poruszony musiał zostać wątek listopadowej decyzji o niekandydowaniu w kolejnych wyborach, która zaskoczyła wiele osób. - Cały czas mówiłem, że decyzję powinno się podjąć w 2018 roku, no ale skoro byłem tak często pytany i już podjąłem tę decyzję wcześniej, to chciałem to zakomunikować - tłumaczy Rafał Dutkiewicz, dodając - Chciałem poprosić, żeby potencjalni kandydaci przedstawili swoje wizje rozwoju Wrocławia. To miasto zasługuję na to, żeby bardzo porządnie i poważnie rozmawiać o jego przyszłości.

Reklama

Zobacz Dziękuję, nie słodzę z Rafałem Dutkiewiczem:



DAF

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości