Reklama

Rekord Guinessa w kozłowaniu

18/06/2009 00:00

Wczoraj na wrocławskim rynku o 12.45 przystąpiono do bicia rekordu Guinessa w liczbie osób jednocześnie kozłujących piłką przez pięć minut.

Kozłowało 4618 osób i to właśnie one pozytywnie zaliczyły tę próbę. Kozłowano również w innych miastach, w których jesienią rozgrywane będą koszykarskie mistrzostwa Europy, w całej Polsce w biciu rekordu wzięło udział 31 tysięcy osób. Rekord został pobity i to w wielkim stylu, poprzedni wynosił 5 tysięcy.


 


Uczestników imprezy powitał na wrocławskim Rynku prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Kozłowali wrocławscy działacze sportowi i urzędnicy, ale większość bijących rekord stanowiły dzieci i młodzież z wrocławskich szkół. Cieszyły się zamiast siedzieć w szkole, biorą udział w sportowym biciu rekordu.

Reklama

 


Uczestników dopingowali m.in. byli i obecni reprezentanci kraju: Adam Wójcik, Kamil Chanas, Michał Ignerski oraz Maciej Zieliński i Dominik Tomczyk. Pojawili się także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, m.in. były bramkarz piłkarskiego Śląska Tomasz Bobel i zapaśnik sumo Jacek Jaracz. Tańczyły dziewczyny z grupy Wrocław Cheerleaders. Uczestników ze sceny dopingował także raper Massey - były koszykarz, który przed próbą dał krótki koncert.


 


O godz. 13.15 Piotr Pietraszek prowadzący imprezę oficjalnie ogłosił, że rekord został pobity, każdy z uczestników na własność dostał piłkę i certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w wydarzeniu.


Magdalena Bober

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości