Wczoraj na wrocławskim rynku o 12.45 przystąpiono do bicia rekordu Guinessa w liczbie osób jednocześnie kozłujących piłką przez pięć minut.
Kozłowało 4618 osób i to właśnie one pozytywnie zaliczyły tę próbę. Kozłowano również w innych miastach, w których jesienią rozgrywane będą koszykarskie mistrzostwa Europy, w całej Polsce w biciu rekordu wzięło udział 31 tysięcy osób. Rekord został pobity i to w wielkim stylu, poprzedni wynosił 5 tysięcy.
Uczestników imprezy powitał na wrocławskim Rynku prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Kozłowali wrocławscy działacze sportowi i urzędnicy, ale większość bijących rekord stanowiły dzieci i młodzież z wrocławskich szkół. Cieszyły się zamiast siedzieć w szkole, biorą udział w sportowym biciu rekordu.
Uczestników dopingowali m.in. byli i obecni reprezentanci kraju: Adam Wójcik, Kamil Chanas, Michał Ignerski oraz Maciej Zieliński i Dominik Tomczyk. Pojawili się także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, m.in. były bramkarz piłkarskiego Śląska Tomasz Bobel i zapaśnik sumo Jacek Jaracz. Tańczyły dziewczyny z grupy Wrocław Cheerleaders. Uczestników ze sceny dopingował także raper Massey - były koszykarz, który przed próbą dał krótki koncert.
O godz. 13.15 Piotr Pietraszek prowadzący imprezę oficjalnie ogłosił, że rekord został pobity, każdy z uczestników na własność dostał piłkę i certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w wydarzeniu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze