Frekwencja wyborcza we Wrocławiu do godziny 17 wyniosła 59,23% - pojnformowała oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza. To więcej niż w poprzednich wyborach - w 2019 roku do godz. 17 głos oddało 49,44% wyborców z Wrocławia. Tak wysokiej frekwencji w mieście nie było od lat. W niektórych lokalach we Wrocławiu aby oddać głos trzeba spędzić w kolejce nawet godzinę.
ZOBACZ TEŻ: We Wrocławiu zabrakło kart do głosowania. Kolejki do lokali na kilka godzin [ZDJĘCIA]
Jak poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sławomir Marciniak, do godz. 17 w całej Polsce do urn poszło 57,54 procent wyborców - to również rekordowa liczba, w poprzednich wyborach do urn do godz. 17 poszło 45,94 procent Polaków. Największą frekwencją podczas dzisiejszych wyborów mogą się pochwalić okręgi wyborcze w Warszawie (63,21 proc. i 63,17 proc.) oraz Poznań (62,50%). Najmniej ludzi poszło do urn w okręgach Opole (52,26%), Krosno (54,41%) i Katowice (54,55%).
We Wrocławiu do głosowania uprawnionych jest 496 011 wyborców, do godz. 17.00 głosowały już 296052 osoby. To 59,23 proc. uprawnionych. Największą frekwencją może dotąd pochwalić się komisja przy ul. Solskiego (85,87%), bulwarze Ikara (79,27%) oraz Suwalskiej (78,94%). Najmniej wrocławian głosowało przy Przybyszewskiego (21,55%), Kleczkowskiej (23,74%) i Jagodzińskiej (29,89%).
Frekwencja wyborcza we Wrocławiu do godz. 17.00 w dzisiejszych i poprzednich wyborach:
Zobacz także: Frekwencja we Wrocławiu do godz. 12.00
FREKWENCJA DO GODZ. 17.00 W POWIATACH DOLNEGO ŚLĄSKA
Frekwencja dla Dolnego Śląska to 56,71 proc.
FREKWENCJA DO GODZ. 17.00 W LOKALACH WE WROCŁAWIU
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze