Na wniosek mieszkańców wrocławskie MPK od czwartku zmieniona została trasa linii zastępczej 701, która kursuje w związku z kolejnym remontem torowiska na ul. Olszewskiego.
Autobusy linii 701 teraz rozpoczynają swoją trasę nie od pętli „ZOO”, a od przystanku „Hala Stulecia”. Ma to umożliwić wygodną przesiadkę z tramwajów linii 1 i 2.
– Decyzja o wydłużeniu trasu autobusu linii 701 wynika ze wsłuchania się w głos mieszkańców – mówi tłumaczy Krzysztof Balawejder, prezes MPK.
Przypomnijmy, że dwutygodniowe wyłączenie torowiska przy ul. Olszewskiego to efekt wcześniej zapowiadanych prac, które zaplanowane zostały pół roku temu. W tym czasie do dyspozycji mieszkańców oddana została komunikacja zastępcza. Teraz przewoźnik informuje o jej rozszerzeniu.
Podczas prac tramwaje linii 1 i 2 zawracają na pętli „ZOO”. Linie 4 i 10 zostały natomiast skrócone do tymczasowej pętli na terenie dawnej zajezdni tramwajowej „Dąbie”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze