Reklama

Remont torowiska do Leśnicy. MPK ogłosiło przetarg

13/09/2021 09:10

Wrocławskie MPK szuka wykonawcy dokumentacji projektowej remontu torowiska do Leśnicy. Chodzi o odcinek od skrzyżowania Kosmonautów z Jeżowską aż do samej pętli. Przewoźnik planuje w tym miejscu wybudować kolejne „zielone torowisko”.

Przedmiotem przetargu jest zaprojektowanie 2,6-kilometrowego odcinka torowiska. Projekt ma obejmować zastosowanie mat wegetacyjnych z rozchodnikami, co oznacza, że w tym miejscu powstanie kolejne zielone torowisko (takie, jak powstało m.in. na Hallera).


Nowe torowisko ma mieć też własne odwodnienie. Dodatkowo w ramach prac zainstalowane mają zostać sterowane elektrycznie i ogrzewane zwrotnice. Zlecony projekt ma zakładać też modernizację sieci trakcyjnej.


W ramach prac wyremontowane mają też zostać skrzyżowania torowiska z:

Reklama



ul. Kamiennogórską,




ul. Mieroszowską,




ul. Złotnicką,




dojazdem do JRG PSP nr 7




ul. Rawicką,




ul. Wschowską,




dojazdem do Stadionu MOSiR




ul. Wielkopolską




dojazdem do Hotelu Bugatti.




Dodatkowo w sześciu kolejnych punktach ma zostać wyremontowanych 10 przejść dla pieszych. Przetarg nie obejmuje za to remontu peronów przystankowych na trasie.


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne na oferty czeka do 1 października, do godz. 9:00. Ich otwarcie ma odbyć się pół godziny później.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości