Reklama

Rok Różewicza i kolejne premiery. Plany Wrocławskiego Teatru Pantomimy na nowy sezon

30/08/2021 12:04

Projekty w ramach Roku Różewicza i kolejne premiery. Tak będzie wyglądał sezon 2021/2022 we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Jakie spektakle będzie można zobaczyć?

Pierwszą nowym spektaklem w tym sezonie będzie „Mów o sobie, tylko o sobie” w reżyserii Darii Kopiec. Zaplanowana na 17 września premiera powstaje przy okazji obchodów Roku Różewicza i jest koprodukcją z Instytutem Grotowskiego. Przestawienie, inspirowane opowiadaniem Różewicza pod tytułem „Grzech”, jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie czy ślady powojennego modelu wychowania naznaczonego traumą są wciąż obecne we współczesnych strategiach budowania relacji.

– Jakie są pokoleniowe konsekwencje zimnego chowu? – pytają organizatorzy. I dodają, że na scenie zobaczyć będzie można piątkę aktorów, którzy „zanurzeni w czynnościach domowej krzątaniny rozgrywają między sobą niewypowiedziane konflikty, projekcje i pragnienia”.

–  „Mów o sobie, tylko o sobie” można rozumieć jako desperacki manifest wobec niemożności zrozumienia drugiej osoby bądź jako nawoływanie do uczciwego przyjrzenia się samemu sobie – wyjaśniają twórczynie. Bilety na spektakl można kupować za pośrednictwem strony internetowej.

Obchody Roku Różewicza są też motywem partnerskiej relacji WTP i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Aktorzy teatru przygotowali cztery etiudy filmowe pt. „Gesty poety”. Dramaturgia etiud oparta została na zdjęciach Adama Hawałeja, który fotografował Różewicza zarówno podczas oficjalnych wydarzeń, jak i prywatnych spotkań. Pierwsza z etiudy jest już dostępna na kanałach społecznościowych MBP i WTP.

Jesień aktorzy Pantomimy spędzą w Dreźnie, gdzie pracować będą na performancem inspirowanym twórczością poetycką Różewicza. Działanie powstanie w koprodukcji z niemieckim partnerem i zaprezentowane zostanie zarówno niemieckiej, jak i polskiej widowni.

Wiosną w Pantomimie rozpoczną się próby z Jakubem Lewandowskim, choreografem i reżyserem. W planach jest realizacja przedstawienia inspirowanego niemieckim ekspresjonizmem, symbolem wampira oraz rozwinie myśl ruchu z lat 70. noszącego nazwę creation collective.

Poza pracą nad realizacjami premier, zespół aktorski WTP planuje powrót do działań edukacyjnych w siedzibie teatru. W przygotowaniu są warsztaty adresowane do: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości