W środę rozpoczęły się prace związane z instalacją nowych urządzeń w przestrzeni publicznej na ul. św. Antoniego. Pomiędzy chodnikiem i jezdnią stanęły już betonowe bloki. Aktualnie trwa montaż drewnianych platform.
W ramach prowadzonych prac zainstalowanych ma zostać w sumie 120 elementów.
– Zależało nam, by św. Antoniego stała się ulicą, na której ruch samochodowy nie jest wyeliminowany, ale bardzo powolny i bezpieczny dla pieszych. Takie rozwiązania stosuje się m.in. w Holandii, a w Polsce pojawiło się niedawno w Łodzi i od samego początku jest ogromnym sukcesem – tłumaczyła Agnieszka Bocheńska ze stowarzyszenia Akcja Miasto, które było jednym z pomysłodawców zmian.
Przewidywany termin zakończenia prac to 15 września.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze