Z początkiem kwietnia we Wrocławiu wystartowały miejskie fontannt. Tryskająca woda umila m.in. spacery po Rynku, placu Solnym czy skwerze przy ul. Szewskiej.
W sobotę uruchomione zostały następujące fontanny:
fontanna na pl. Gołębim w Rynku, nazywana przez mieszkańców fontanną „Zdrój”,
fontanna na pl. Solnym – „Smoki”,
fontanna na pl. Uniwersyteckim – Szermierz,
fontanna na pl. Jana Pawła II – alegoria Walki i Zwycięstwa,
fontanna na ul. Szewskiej – na skwerze przy kościele p.w. Marii Magdaleny,
fontanny przy Wybrzeżu Wyspiańskiego,
fontanna na ul. Oławskiej,
fontanna na odrestaurowanym Ryneczku starego Psiego Pola.
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wrocławskiego ZDiUM-u, który zajmuje się miejskimi wodotryskami, dziś w południe nie działała jeszcze fontanna na pl. Orląt Lwowskich.
Sezon fontannowy potrwa do końca października.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze