Reklama

Ruszyła budowa tramwaju na Nowy Dwór. Zamknięta ulica [ZDJĘCIA]

09/09/2019 11:58

Od soboty trwają prace na ulicy Nabycińskiej, na odcinku między placem Orląt Lwowskich i ulicą Robotniczą. To początek budowy trasy autobusowo-tramwajowej na osiedle Nowy Dwór.


W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 1,2 km trasy od placu Orląt Lwowskich do Smoleckiej. Wykonawca, Pro-Tra Building, wszedł już na fragment ulicy Nabycińskiej. Od ul. Robotniczej do placu Orląt Lwowskich jest ona zamknięta dla ruchu (możliwy jest tylko dojazd do posesji). Wymieni tam kanalizację deszczową, sieci energetyczne, zrobi zjazdy, wybuduje chodniki i ścieżkę rowerową. W pobliżu powstanie pierwszy nowy przystanek na TAT. Będzie to przystanek wiedeński.




Od soboty obowiązują też zmiany w kursowaniu autobusów. Szczegóły tutaj.

Reklama

Kolejne prace przy budowie TAT będą prowadzone m.in. na terenach między ulicami Robotniczą i Braniborską, w kierunku wiaduktu przy ul. Smoleckiej. Nie wpłyną na kursowanie komunikacji miejskiej i nie spowodują utrudnień w ruchu. Wykonawca wymieni i przebuduje sieci, wybuduje trasę dla autobusów i tramwajów, ścieżki rowerowe i chodniki.


- W następnym etapie Pro-Tra Building zajmie się przebudową placu Orląt Lwowskich. Najpierw jednak trzeba zakończyć wszystkie planowane w tym rejonie miasta prace torowo-drogowe - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. I dodaje, że koszt prac na tym odcinku to prawie 65 mln zł. 

Reklama

Cała trasa TAT będzie miała siedem kilometrów długości. Roboty przy jej budowie potrwają do 2023 roku.



 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości