Najprawdopodobniej od weekendu w rejonie placu Orląt Lwowskich rozpoczną się prace przy budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Oznacza to utrudnienia w ruchu, na razie na niewielką skalę.
Na sobotę, 7 września, planowane jest rozpoczęcie robót przy przebudowie obszaru dzisiejszej pętli autobusowej "Dworzec Świebodzki" w ramach budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Na zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się zarówno pasażerowie MPK, jak i kierowcy.
Remont w pierwszym etapie będzie dotyczył odcinków od placu Orląt Lwowskich do ul. Robotniczej (na tym fragmencie ulica Nabycińska będzie zamknięta dla ruchu kołowego) i do ul. Smoleckiej. Szczegóły wraz z mapą Wrocławskie Inwestycje znajdziecie tutaj.
Miasto zmieni też trasy linii autobusowych 107, 109 i 609. Autobusy, jadące od strony Nowego Dworu w kierunku centrum miasta, od ulicy Robotniczej zostaną skierowane przez ulicę Śrubową, Strzegomską, plac Strzegomski, ulicę Poznańską i Zachodnią do pętli przy placu Solidarności. W kierunku przeciwnym będą rozpoczynały kursy na placu Solidarności i pojadą przez plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką, plac Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej. Autobusy nie będą już dojeżdżały do pętli "Dworzec Świebodzki".
Natomiast autobusy linii 106, 148, 149 i nocnych 206 i 249 będą kursowały bez zmian ulicą Robotniczą i przez plac Orląt Lwowskich. Pasażerowie, którzy kupią bilet okresowy na linię 107, 109 lub 609 przed 7 września, będą mogli bez żadnych dopłat podróżować autobusami linii 106, 148, 149, 206 i 249 na trasie Nowy Dwór - Dworzec Świebodzki - Nowy Dwór.
Na ten moment trwa przekazywanie terenu przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wykonawcy, czyli firmie Pro-Tra Building, dlatego termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze na 100 proc. pewny. Niewykluczone, że ich start przesunie się o tydzień.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze