Reklama

Są postępy w budowie przystanku Wrocław Szczepin i remoncie wiaduktu [ZDJĘCIA]

18/03/2021 12:03

Obok przystanku Wrocław Szczepin, powstającego między stacjami Wrocław Mikołajów i Nadodrze, od poniedziałku pociągi jeżdżą już dwoma torami na trasie z Wrocław Głównego w kierunku Oleśnicy i Trzebnicy. Zakończył się kolejny etap prac, a cała inwestycja ma być gotowa w czerwcu.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 46 mln zł, z udziałem środków unijnych POIiŚ na poziomie 34,8 mln zł, stworzy punkt przesiadkowy między koleją i komunikacją miejską na osiedlu Szczepin, gdzie, w sąsiedztwie, na ul. Długiej, w ramach budwy trasy tramwajowej na Popowic, rozbudowywany jest wiadukt dla tramwajów i ruchu drogowego. Nowa konstrukcja trzykrotne zwiększyła jego szerokość. Przestrzeń pod wiaduktem umożliwia poprowadzenie czterech pasm jezdni oraz chodników i dróg rowerowych po obu stronach.


Do tej pory wykonawca prowadził roboty przy budowie przystanku kolejowego z zachowaniem ruchu po jednym torze na linii, gdzie w ciągu doby przejeżdża ponad 150 składów. Teraz pociągi korzystają już z dwóch torów, natomiast w czerwcu planowane jest udostępnienie podróżnym nowego przystanku.

Reklama

Lokalizacja peronów na wysokim nasypie wymagała wybudowania murów oporowych obok przyległych ulic Portowej i Gnieźnieńskiej. Obecnie na dwóch dwustumetrowych peronach wykonawca układa nawierzchnię z płyt. Windy ułatwią dostęp do pociągów, szczególnie osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.


W przygotowanych już konstrukcjach szybów montowane są urządzenia. Dojścia do peronów przewidziano też schodami od strony wiaduktu. Bieżącą informację o pociągach zapewnią podróżnym elektroniczne wyświetlacze i infokioski, zostaną też zamontowane stojaki na rowery.

Reklama

- Wrocław Szczepin to nie tylko perony. Wielobranżowe prace objęły modernizację dwóch torów. Ustawiono nowe konstrukcje i zamontowano sieć trakcyjną. Sprawny i bezpieczny przejazd pociągów zapewniają nowe urządzenia sterowania ruchem. Nowa żelbetowa konstrukcja wiaduktu umożliwia przejazd ciężkich składów towarowych o nacisku 22 1kN na oś - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości