Reklama

Sejmowa debiutantka rekomendowana na panią prezydent Wrocławia

12/01/2024 17:51

Wrocławscy działacze Polski 2050 chcą, by posłanka Izabela Bodnar była kandydatką Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia w kwietniowych wyborach samorządowych. Udzielili jej wstępnej rekomendacji. Oznacza to, że partia Szymona Hołowni wbrew nadziejom Jacka Sutryka nie poprze jego startu w wyborach, ale samodzielnie powalczy o prezydenturę we Wrocławiu.

Rekomendacja Polski 2050 dla Izabeli Bodnar nie oznacza jeszcze, że na pewno wystartuje ona w wyborach. Po pierwsze, sama zainteresowana nie podjęła jeszcze decyzji o starcie, a po drugie - musi ją poprzeć jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Liderzy PSL i Polski 2050 Władysław Kosiniak - Kamysz i Szymon Hołownia ogłosili bowiem właśnie, że ich partie wystartują w wiosennych wyborach samorządowych wspólnie pod szyldem Trzeciej Drogi.


IZABELA BODNAR - ZOBACZ ZDJĘCIA [KLIKNIJ]


Kim jest Izabela Bodnar? Jesienią dostała się do Sejmu z okręgu wrocławskiego, wyprzedzając m.in. Jacka Protasiewicza. Ma 48 lat. - Prywatnie: wrocławianka, szczęśliwa żona, mama trójki wspaniałych dzieci, zapalona podróżniczka, organizatorka dalekich wypraw. Kobieta pracująca, która za misję postawiła sobie naprawianie świata - pisze o sobie Izabela Bodnar. - Przez 20 lat swojej pracy zawodowej jako ekonomistka pracowałam na kluczowych stanowiskach w polskich i zagranicznych firmach, głównie w sektorze finansowym. Zajmowałam się kreowaniem strategii biznesowych, zarządzałam projektami, negocjowałam wielomilionowe kontrakty. Dawało mi to satysfakcję, ale nie wystarczającą – w głębi serca czułam, że moją prawdziwą pasją jest działanie w sferze społecznej, walka o słuszne sprawy obywatelskie - tłumaczy swój start w wyborach do Sejmu.

Reklama

Była radną osiedlową na Oporowie. Od 2022 roku jest szefową fundacji Wroc ma Moc. Studiowała grę na fortepianie na Akademii Muzyznej, zdobyła licencjat z bankowości i finansów w Wyższej Szkole Bankowej, a potem skończyła studia magisterskie na kierunku finanse przedsiębiorstw na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.


- My, kobiety, nie raz pokazałyśmy swoją siłę. Potrafimy łączyć role żon i matek z rolami kobiet sukcesu, potrafimy wywalczyć prawa wyborcze, potrafimy się zjednoczyć, idąc w wielotysięcznych tłumach na marszach. Tym razem też musimy pokazać swoją siłę i zawalczyć wspólnie o siebie. O prawa, które nam się należą, a które są nagminnie łamane - podkreśla.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości