Brak kas fiskalnych i sprzedaż papierosów bez akcyzy – za takie przewinienia w ubiegłą niedzielę posypały się kary na targowisku przy Dworcu Świebodzkim. Kontrolerzy podczas akcji zabezpieczyli ponad 9 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz wystawili mandaty na łączną kwotę blisko 7 tys. złotych.
- Kontrola prowadzona na placu targowym przy Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu miała na celu zdyscyplinowanie podmiotów do działania przewidzianego prawem oraz zalegalizowania obrotów, a także sprawdzenia wywiązywania się przez firmy i podmioty z obowiązków, dotyczących ewidencjonowania transakcji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych i wydawania paragonów fiskalnych oraz prowadzenia innych ewidencji w sposób zgodny z przepisami prawa obowiązującego powszechnie - informuje dr Arnold Rzepecki, rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu.
Podczas kontroli pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej, Ministerstwa Finansów i Straży Granicznej okazało się, że część sprzedawców nie używa kas fiskalnych, a na kilku stoiskach można było kupić papierosy bez znaku akcyzy.
- W trakcie dokonanych czynności nałożono na sprawców 31 mandatów karnych na kwotę blisko 7 tys. zł, wszczęto 7 postępowań karnych skarbowych wobec osób zidentyfikowanych oraz 2 postępowania wobec osób o nieustalonej tożsamości - wylicza dr Rzepecki.
W ramach działań służby sprawdziły 130 punktów handlowych. Nieprawidłowości wykazano w prawie co trzecim z nich. Podczas akcji kontrolerzy zabezpieczyli ponad 9 tys. sztuk papierosów popularnych marek oraz 7,5 kg krajanki tytoniowej bez polskiego znaku akcyzy. Szacuje się, że na obrocie tym towarem Skarb Państwa mógł stracić ponad 13 tys. złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze