Reklama

Stan zagrożenia epidemicznego. Od wtorku tramwaje będą kursować rzadziej

15/03/2020 18:43

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji podjęło decyzję o ograniczeniu kursowania tramwajów z powodu pandemii koronawirusa. W dni robocze będą jeździć według sobotnich rozkładów.

Zmiana nie dotyczy komunikacji autobusowej. Od wtorku, 17 marca, do odwołania, w dni robocze tramwaje będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy. MPK Wrocław dołącza się do apelu, by wrocławianki i wrocławianie w miarę możliwości nie wychodzili teraz z domów.


CZYTAJ TEŻ: NIE MA JUŻ PRZYSTANKÓW "NA ŻĄDANIE"


- Jedna trzecia naszych motorniczych to kobiety, a w wielu wypadkach także mamy. Wprowadzone zmiany mają na celu pogodzenie obowiązków ciążących na MPK z powinnościami pracodawcy, zatrudniającego ponad 2500 osób - tłumaczy tę decyzję Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Reklama

I dodaje, że spadek liczby podróżujących autobusami i tramwajami w ostatnich dniach jest bardzo duży.  


CZYTAJ TEŻ: SPECJALNE PROCEDURY W MPK WROCŁAW W CZASIE PANDEMII


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości