Reklama

Swastyki na Dworcu Głównym. Nakręcony m.in. we Wrocławiu film już w kinach [ZDJĘCIA]

04/11/2021 00:03

O obojętności przywódców zachodnich mocarstw wobec Holokaustu opowiada film "Śmierć Zygielbojma", który nakręcono m.in. we Wrocławiu. Historyczną produkcję od piątku, 5 listopada, można oglądać w kinach.

Przypomnijmy, że 1 października 2019 roku na Dworcu Głównym kręcono zdjęcia do filmu w reżyserii Ryszarda Brylskiego. Nasz dworzec wcielił się w nim w berlińską stację kolejową z 1939 roku.


Scenografia budziła u pasażerów przyjeżdżających do Wrocławia spore emocje, tym bardziej, że peron, na którym realizowano film, nie został zamknięty. Statyści wcielili się w niemieckich żandarmów, młodzieńców z Hitler Jugend, obsługę pociągu, a także czekających na stacji pasażerów i gazeciarzy.


Nakręcony m.in. we Wrocławiu film to oparta na faktach opowieść o żydowskim polityku, który próbował zainteresować świat tragedią Holocaustu. W „Śmierci Zygielbojma” grają m.in.: wrocławski aktor Wojciech Mecwaldowski, a także Karolina Gruszka, Tomasz Sapryka, Aleksandra PopławskaJack Roth.

Film nakręcony także w Londynie, Łodzi i Warszawie. Jego producentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a realizację tej produkcji wsparły Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Polska Fundacja Narodowa.

"Śmierć Zygielbojma" można oglądać w kinach od 5 listopada.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: SWASTYKI ZAWISŁY W KOLEJNYCH MIEJSCACH WROCŁAWIA [ZDJĘCIA]


mh, bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości