Reklama

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę [ZDJĘCIA]

03/04/2021 20:44

Ze względu na pandemię i w związku z zaleceniami arcybiskupa Józefa Kupnego, w Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbywało się przed kościołami.

Święcenie pokarmów przed wrocławską katedrą odbywało się co godzinę, od 11 do 16. Księża apelowali, by brał w nim udział tylko jeden przedstawiciel danej rodziny.  


Wierni mogli też samodzielnie poświęcić swoje pokarmy w domach. W związku z tym chętnym została udostępniona w kościołach woda święcona.


Ze względu na pandemię koronawirusa obchody Świąt Wielkanocnych mają nietypowy przebieg. W związku z obostrzeniami w mszach świętych może uczestniczyć tylko ograniczona liczba wiernych. Pozostali mogą je oglądać za pośrednictwem internetu. Szczegóły znajdują się tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości