Reklama

Szaleniec z bronią! Antyterroryści w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu

21/04/2015 00:00

„Active Shooter - szaleniec z bronią w miejscach publicznych” to temat otwartego wykładu, który odbędzie się w sobotę 25 kwietnia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Spotkanie dla studentów poprowadzi Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk – jeden z najskuteczniejszych i najbardziej doświadczonych antyterrorystów w Polsce. Uczestnicy wezmą udział także w pozorowanym ataku na uczelnię, który przeprowadzą eksperci grupy Cichy Fight&Tactics.

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami zamachów m.in. w redakcji satyrycznego magazynu Charlie Hebdo oraz ataku na muzeum Bardo w Tunisie. Aktywni strzelcy zabili lub ranili przypadkowe osoby. Antyterroryści wkraczali na miejsce zdarzenia, aby obezwładnić lub zabić terrorystów. Jak zachować się w sytuacji ataku?


 

 


W ramach sobotnich zajęć studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe wezmą udział w otwartym wykładzie na temat ataków terrorystycznych w miejscach publicznych. Spotkanie poprowadzi doświadczony antyterrorysta Grzegorz „Cichy” Mikołajczyk wraz z ekspertami grupy Cichy Fight&Tactics. Specjaliści omówią ataki, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na świecie. Wyjaśnią również powody i cele działania active shooterów1.

Reklama

 


Eksperci grupy Cichy Fight&Tactics przeprowadzą pozorowany atak w miejscu publicznym. Celem terrorystów będą pracownicy i studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Na podstawie symulacji uczestnicy wykładu dowiedzą się o sposobach zachowania w sytuacji bycia ofiarą, przypadkowym świadkiem lub zakładnikiem szaleńca.


 


Organizatorem spotkania jest Instytut Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych DSW. Wydarzenie zaplanowano 25 kwietnia (sobota), grupa I godz. 10:30, grupa II godz. 13:00. Wydarzenie adresowane jest głównie do studentów DSW.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości