Mamy pełną listę gitarzystów, którzy 1 maja na wrocławskim Rynku pobili Gitarowy Rekord Świata! Utwór "Hey Joe" zagrało wspólnie 8122 muzyków! Dotąd nie udało się to nigdzie indziej na świecie!
Tradycji stało się zadość! Wrocławski Rynek po raz kolejny stał się światową stolicą gitary. Tysiące miłośników sześciu strun (i nie tylko!) zjechały do serca Dolnego Śląska, by wspólnie wziąć udział w Gitarowym Rekordzie Świata 2025. Cel był jeden – pobić zeszłoroczny wynik i ponownie zagrać razem nieśmiertelne "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. I udało się!
Punktualnie o godzinie 16:00, pod batutą pomysłodawcy i niestrudzonego dyrygenta tego niezwykłego wydarzenia, Leszka Cichońskiego, tysiące gitarzystek i gitarzystów zjednoczyło swoje siły. Dźwięki popłynęły z gitar elektrycznych, akustycznych, klasycznych, basowych, a nawet ukulele. Energia była niesamowita!
GITAROWY REKORD ŚWIATA - KLIKNIJ I ZOBACZ NAZWISKA WSZYSTKICH REKORDZISTÓW
Po starannym liczeniu przez oficjalnych sędziów nadeszła radosna wiadomość: Rekord został pobity! W tym roku "Hey Joe" wspólnie zagrało 8122 gitarzystek i gitarzystów! Wrocław po raz kolejny udowodnił, że ma największe gitarowe serce na świecie.
Atmosfera na Rynku była, jak zawsze, niepowtarzalna. Od wczesnych godzin rannych plac wypełniał się ludźmi w każdym wieku – od najmłodszych adeptów gitary po doświadczonych weteranów. Kolorowy tłum, uśmiechnięte twarze, wszechobecne dźwięki strojonych instrumentów i wspólna pasja tworzyły klimat prawdziwego święta muzyki. To wydarzenie, które łączy pokolenia i udowadnia, że muzyka nie zna granic.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze