W poniedziałek rozpoczęła się procedura odbioru nowo wybudowanej ścieżki rowerowej na prawym brzegu Odry. Już wkrótce rowerzyści nową trasą będą mogli pokonać odcinek od mostów Warszawskich do mostu kolejowego.
- Utworzenie trasy rowerowej wymagało przebudowy nabrzeża na długości całego odcinka, roboty toczyły się zarówno od strony brzegu, jak i wody. Droga rowerowa została wykonana z betonu na odcinku między mostami i w technologii bitumicznej za mostami Warszawskimi aż do połączenia z istniejącymi trasami rowerowymi po stronie ul. Bydgoskiej – informuje Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM.
Inwestycja rozpoczęła się jesienią minionego roku. Całkowity koszt budowy ścieżki o długości 680 m wyniósł 4,9 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze