Reklama

Uczniowie wrocławskich podstawówek dostali indeksy na AWF-ie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

06/03/2017 10:55

W ubiegłą sobotę na wrocławskim AWF-ie odbyła się uroczysta Inauguracja „Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”. W projekcie realizowanym w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego biorą udział uczniowie wrocławskich szkół podstawowych. Dzieci na wrocławskim AWF-ie uczyć się będą do czerwca.

Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor AWF Wrocław dr hab. Andrzej Rokita prof. AWF w asyście Prorektorów: prof. dr hab. Małgorzaty Słowińskiej-Lisowskiej, dr Agnieszki Pisuli-Lewandowskiej oraz dr hab. Ryszarda Bartoszewicza prof. AWF. Podczas uroczystej inauguracji obecni byli również Roman Kowalczyk, dolnośląski Kurator Oświaty oraz Dominik Kłosowski, z-ca dyrektora departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Najważniejsi tego dnia „młodzi” studenci odebrali pamiątkowe indeksy, co z pewnością było dla nich dużym przeżyciem. Wśród obecnych, podczas Immatrukulacji, dużą grupę stanowili rodzice i opiekunowie nowych studentów, którzy z radością obserwowali całą uroczystość.


Po części oficjalnej wszyscy studenci „Uniwersytetu Młodego Odkrywcy” udali się na wykłady, warsztaty i laboratoria. Projekt, którego koordynatorami są dr hab. Halina Guła-Kubiszewska prof. AWF, dr hab. Jarosław Fugiel oraz dr Wojciech Starościak, zakończy się w czerwcu.

Reklama

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu otrzymała dofinansowanie od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację projektu pt. Uniwersytet młodych i aktywnych - innowacyjne moduły zajęć z dziedziny nauk o kulturze fizycznej. Wniosek został złożony w ramach programu „Uniwersytet młodego odkrywcy”, w którym dofinansowanie otrzymały projekty popularyzujące naukę oraz badania naukowe i ich zastosowanie wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Przedmiotem projektu realizowanego przez AWF Wrocław jest nabycie przez uczestników projektu wiedzy w zakresie wpływu nauk o kulturze fizycznej na jakość życia i funkcjonowanie organizmu. Projekt ma na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczestników w zakresie wpływu wysiłku fizycznego na organizm człowieka, dociekliwości w poznawaniu mocnych i słabych stron swojej motoryki w działaniach rekreacyjnych, sportowych oraz zdrowotnych, a także rozwijanie motywacji do uczenia się kreatywnego i odpowiedzialności za własne działania. W projekcie przewidziano:




realizację zajęć edukacyjno-badawczych, z wykorzystaniem pracowni naukowych AWF Wrocław,

Reklama



opracowanie innowacyjnego elektronicznego narzędzia do monitorowania indywidualnego rozwoju ucznia,




opracowanie nowatorskiego programu „Autoedukacja młodzieży do kultury fizycznej”.




Uczestnikami projektu są uczniowie klas IV i V Szkół Podstawowych we Wrocławiu nr 36, 45 i 91. W okresie od marca do czerwca 2017 roku będą oni uczestniczyli w laboratoriach, wykładach i warsztatach realizowanych na ternie AWF Wrocław. Na zakończenie projektu zaplanowano festyn, który będzie wydarzeniem popularyzującym osiągnięcia projektu. Zostanie on zorganizowany na terenie AWF Wrocław z wykorzystaniem obiektów i sprzętu naukowego Uczelni.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości