Reklama

W dolnośląskiej policji jest coraz więcej kobiet [ZDJĘCIA]

08/03/2018 12:05

Kobiety pracują w dolnośląskiej policji na wszystkich szczeblach i w różnych komórkach organizacyjnych – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Jak same podkreślają, służba jest dla nich wyzwaniem, ale daje też dużą satysfakcję.

Początkowo panie pracowały w policji na stanowiskach administracyjnych. Z czasem coraz więcej kobiet podejmowało pracę w służbie prewencyjnej, a obecnie można je spotkać we wszystkich pionach – kryminalnym, dochodzeniowo – śledczym, prewencji, ruchu drogowego i wspierającym działalność policji. Policjantki uczestniczą m.in. w zabezpieczeniach imprez masowych, biorą udział w konwojach, pracują przy skomplikowanych śledztwach, wykonują oględziny na miejscach zdarzeń, patrolują ulice, są także przewodnikami psów służbowych.


W dolnośląskiej policji pracuje łącznie 2472 pań, z czego 1208 jako policjantki, a 1264  pracuje na stanowiskach cywilnych. Oznacza to, że średnio co czwarta osoba pracująca lub służąca w dolnośląskiej policji to pani.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości