Reklama

W niedzielę przez Wrocław przejedzie kilka tysięcy rowerzystów [TRASA]

01/06/2017 12:42

Zbliża się Wrocławskie Święto Rowerzysty. W planie są wspólny peleton oraz piknik. Organizowana w stolicy Dolnego Śląska impreza ma promować rower jako środek transportu miejskiego. Będą utrudnienia w ruchu.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największa niesportowa impreza rowerowa na Dolnym Śląsku. Festiwal od wielu lat przyciąga średnio 3 tys. uczestników. Jego celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.


– Chcemy popularyzować ideę rowerowego miasta, po którym można wygodnie i szybko się przemieszczać. Zwiększenie udziału rowerzystów w ruchu transportowym ma swoje realne przełożenie na obniżenie poziomu hałasu i czystość powietrza. Zależy nam, by mieszkańcy używali roweru jak najczęściej, a jazda na nim była możliwie przyjemna, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Duża liczba rowerzystów w przestrzeni miejskiej to poprawa jakości życia jej mieszkańców – mówi Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego wrocławskiego ratusza.

Reklama

Chcą pokazać swoją siłę


W niedzielę 11 czerwca na ulice Wrocławia wyruszy Wielki Peleton. To właśnie między innymi dzięki Świętu Rowerzysty we Wrocławiu powstała nowa infrastruktura rowerowa, umożliwiająca cyklistom bezpiecznie przemieszczanie się po mieście.


Wrocławskie Święto Rowerzysty poprzedzać będzie „podwieczorek rowerowy”. Jest to forma podziękowania dla mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z roweru, a zarazem zaproszenie do udziału w paradzie. Start podwieczorku już dziś (1 czerwca) o godz. 16 na moście Grunwaldzkim. Poczęstunek sponsorują lokalni wytwórcy oraz Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Reklama

Zlot, peleton, pikinik


W dniu Święta o godz. 10 z trzech lokalizacji, z najbardziej oddalonych osiedli Wrocławia (Brochowa, Leśnicy i Psiego Pola), wyruszy Zlot Gwiaździsty. Jest to wspólny dojazd rowerzystów, pod okiem przewodnika, który doprowadzi uczestników na miejsce zbiórki głównej parady.


Peleton po największych ulicach miasta wyruszy tradycyjnie w samo południe z placu Nowy Targ. W tym roku we Wrocławiu ponownie gościć będziemy muzyków Bike Band Parade, jadących wspólnie z rowerzystami na ogromnych platformach i rikszach rowerowych. 

Reklama

Druga część Święta – Bike Piknik – rozpocznie się o godzinie 14 w Parku Tołpy. Na uczestników będą czekać pokazy sprzętu i akcesoriów rowerowych, serwis rowerowy, warsztaty recyklingu, liczne konkursy z nagrodami. Wśród nagród do wygrania m.in. rower, kosze, sakwy, zapięcia rowerowe, pokrowce na siodełka, dzwonki, lampki i bony na serwis.


bas, mgo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości