Ekosystem zapowiada, że 16 maja na nieruchomościach położonych w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zacznie się selektywna zbiórka bioodpadów.
Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zostaną wyposażone w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady oraz oraz w worki na odpady z terenów zielonych. Bioodpady to odpady kuchenne (resztki pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie) oraz skoszona trawa, liście, rozdrobnione gałęzie i kwiaty.
- Aby zapewnić komfort użytkowania, pojemniki na bioodpady mają podwójne dno i są wentylowane. Dzięki temu wrzucone do nich odpady będą schnąć, a nie gnić i wydzielać przykre zapachy. Bioodpady odbierane będą co najmniej raz w tygodniu. Mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości otrzymają materiały informujące o zasadach zbierania bioodpadów oraz harmonogram ich odbioru - zapowiada Dorota Witkowska, rzeczniczka Ekosystemu.
W połowie maja konsorcjum firm Chemeko – System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji zostanie zastąpione przez spółkę WPO, dotychczas odbierającą odpady komunalne z terenu Starego Miasta i Śródmieścia. Zmiana wykonawcy oznacza również wymianę wszystkich pojemników na nowe. Chemeko – System i ENERIS zaczęły już podstawiać nowe pojemniki na wszystkie frakcje, w tym na bioodpady. Łącznie będzie ich około 28 500.
- Dotychczas użytkowane pojemniki WPO ALBA S.A. zostaną zabrane po zakończeniu świadczenia usługi przez nią. Zastąpią je nowe, które będą zaplombowane do czasu rozpoczęcia odbioru przez nowego wykonawcę - dodaje Witkowska.
Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia są pierwszymi, w których zacznie obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów. Przewidywany termin wprowadzenia jej w pozostałych częściach miasta to:
- Psie Pole – druga połowa lipca,
- Krzyki – druga połowa września,
- Fabryczna – pierwsza połowa października.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze