Reklama

W tym roku kolejny remont torowiska na Hallera

23/03/2021 13:14

Po wakacjach ma ruszyć remont kolejnego fragmentu torowiska na al. Hallera. Niespełna kilometrowy odcinek zostanie nie tylko zmodernizowany pod kątem infrastruktury, ale podobnie, jak za wyremontowanym w ubiegłym roku odcinku, ma powstać tzw. zielone torowisko.

Tym razem wyremontowany zostanie fragment torowiska od skrzyżowania Hallera z Powstańców Śląskich do Mieleckiej.


– To bardzo wyczekiwana przez wrocławian inwestycja – komentuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Mieszkańcy bardzo często o nią pytają, bo zielone torowisko jest oczywiście ładniejsze i bardziej ekologiczne, ale też cichsze niż to tradycyjne. MPK wymieni również łuki na ruchliwym skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Powstańców Śląskich, czym poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu – tłumaczy prezydent.

Reklama

MPK na oferty potencjalnych wykonawców czeka do 12 grudnia br. Zwycięzca przetargu będzie miał 120 dni na zaprojektowanie inwestycji i przygotowanie terenu budowy, a następnie 83 dni na prace budowlane. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę w terminie, prace te mają być wykonane między 11 września a 3 grudnia 2021 roku. Na ten czas na al. Hallera ma być wyłączona komunikacja tramwajowa.


Przypomnijmy, że to już kolejny rok z rzędu z remontem torowiska na Hallera. W ubiegłym roku przebudowany został fragment między Mielecką i Ojca Beyzyma, gdzie również powstało tzw. zielone torowisko. Po tegorocznym remoncie do zazielenienia pozostanie już tylko odcinek między Ojca Beyzyma i Grabiszyńską (FAT).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości