Reklama

„Wampiry” z ekonomicznego dzielą się krwią [ZOBACZ ZDJĘCIA]

31/05/2017 12:15

Na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym trwa Wampiriada. W trakcie akcji studenci honorowo oddają krew. Zdaniem organizatorów to nie tylko okazja do pomocy innym, ale również zadbania o własne zdrowie.

Wampiriada to największa w Polsce kampania honorowego krwiodawstwa organizowana cyklicznie w środowisku akademickim. Pierwsza taka akcja została przeprowadzona w Krakowie w 1999 r. Obecnie jest to jeden z głównych projektów organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, realizowany przez większość Komisji Uczelnianych NZS w kraju przy współpracy z RCKiK.


Celem akcji jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród studentów. Organizatorzy tłumaczą, że jeżeli ktoś chce pomóc innym ludziom i decyduje się na regularne oddawanie krwi, musi dbać o siebie, by mieć zdrową krew.

Reklama

– Przeprowadzając tę akcję, chcemy uświadamiać młodzież akademicką, że oddawanie krwi jest zupełnie bezpieczne, bezbolesne i tak bardzo potrzebne. Szerząc ideę krwiodawstwa, chcemy zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi, dlatego sami teraz również powinniśmy, poprzez jej oddawanie, przyczyniać się do ratowania ludzkiego życia – mówią organizatorzy.


W ramach obecnie trwającej edycji Wampiriady, krew można oddawać jeszcze do jutra (1 czerwca) w bibliotece Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości