Reklama

Wandal-rasista podejrzewany o zniszczenie muralu zatrzymany przez wrocławskich policjantów

16/10/2014 00:00

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzewanego o zniszczenie muralu, umieszczonego na elewacji jednego z budynków. Sprawca, zamalował mural, nanosząc na niego m.in. treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępstw związanych z niszczeniem mienia poprzez graffiti, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzewanego o zamalowanie muralu, umieszczonego na elewacji jednego z budynków na wrocławskim Ołbinie – potwierdza Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.


 

 


Zatrzymany, który trafił do policyjnego aresztu, to 18-letni mieszkaniec Wrocławia. Sprawca, w nocy z 11na 12 października, zamalował mural, nanosząc na niego m.in. treści nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

Reklama

 


Jak dodają mundurowi, do zatrzymania wandala doszło w środę, w godzinach wieczornych, w jego miejscu zamieszkania. Zatrzymany był już wielokrotnie notowany za różnego przestępstwa, w tym m.in. udział w bójce i pobiciu oraz uszkodzenie mienia na szkodę jednej z wrocławskich redakcji prasowych.


 


– Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Ołbin wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że w świetle kodeksu karnego nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – dopowiada Paweł Petrykowski.

Reklama

 


Policjanci sprawdzają też, czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości