Reklama

WBO 2016: plac zabaw w parku na „Rondzie”

05/10/2016 09:50

Kolejny prezentowany przez nas projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to propozycja rady osiedla Powstańców Śląskich zakładająca budowę placu zabaw na popularnym „Rondzie”. Projekt zakładający przywrócenie świetności parkowi na pl. Powstańców Śląskich ma numer 330.

- Zgłoszony przeze mnie projekt ma na celu przywrócenie mieszkańcom nieco zapomnianego obecnie parku w samym sercu osiedla Powstańców Śląskich. Mowa tu o skwerze mieszczącym się na popularnym „Rondzie”, właściwie: placu Powstańców Śląskich – mówi Michał Kwiatkowski, lider projektu, a zarazem przewodniczący zarządu osiedla Powstańców Śląskich.


W teorii plac nadal pozostaje reprezentacyjnym punktem osiedla. Prawda jest jednak taka, że od jakiegoś czasu przestał on spełniać swoją rekreacyjną funkcję. Z miejsca wypoczynku i spacerów stał się trasą przelotową w kierunku centrum dla rowerów i tramwajów. W celu ożywienia tego miejsca planowane jest wybudowanie dużego placu zabaw w centralnej części parku (połówka zachodnia, w miejscu dawnego "pomnika milicjanta"). Pozwoli to na stworzenie niezwykle potrzebnego na tym osiedlu miejsca bezpiecznej rekreacji dla najmłodszych mieszkańców.

Reklama

- Chcemy, aby był to obiekt znacznych rozmiarów o urozmaiconym wyposażeniu. W ramach możliwości będziemy dążyć do montażu urządzeń rekreacyjnych wspomagających również rozwój i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych – dodaje lider.


W drugiej połowie parku planowana jest instalacja stolików do gier - popularnych dawniej szachownic. W dzisiejszych czasach oferta tego typu mebli miejskich jest niezwykle szeroka, więc każdy chętny znajdzie tam coś dla siebie. Ponadto uwspółcześnieniem tego zakątka będzie uruchomiana sezonowo przez Radę Osiedla Powstańców Śląskich wypożyczalnia gier planszowych. "Planszówki" w ostatnich latach przebojem wracają do łask, toteż miejsce ma szansę na szybkie zdobycie statusu kultowego.

Reklama

Uzupełnieniem całości - już poza projektem w ramach WBO - będzie siłownia zewnętrzna, która została ufundowana ze środków Rady Osiedla. - W chwili obecnej czekamy na zakończenie procedury wydania zgody na montaż. Samorząd osiedlowy czyni również starania o zwiększenie liczby ławek i koszy na śmieci na terenie przedmiotowego zieleńca – dodaje przewodniczący zarządu osiedla.


Pochwal się projektem!


Liderów tegorocznych projektów zachęcamy do pochwalenia się swoim pomysłem. Opisz jakie zmiany zakłada Twój projekt i dlaczego mieszkańcy Wrocławia powinni wspierać akurat tą inwestycję. Do tekstu możesz załączyć zdjęcia. Prześlij to wszystko na adres [email protected]. O najciekawszych projektach napiszemy na łamach naszego portalu.


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości