Reklama

We Wrocławiu frekwencja wyższa niż w I turze

12/07/2020 14:06

Państwowa Komisja Wyborcza podała kolejne dane dotyczące frekwencji w trwających wyborach prezydenckich. Do godziny 16:00 do lokali wyborczych wybrało się już 54,24% uprawnionych wrocławian. To więcej niż niż dwa tygodnie temu.

Frekwencja na godz. 17:00


Ogólnopolska frekwencja do godziny 17:00 wyniosła 52,1%. Oznacza to, że na głosowanie przed południem wybrało się więcej osób, niż w I turze (47,89%).


W samym Wrocławiu do urn poszło już 54,24% (wzrost o ponad 3,16 p.p.).


Wrocławskie lokale z najwyższą frekwencją:



nr 73 przy pl. Grunwaldzkim - 69,44%
nr 201 przy ul. Bobrzej - 67,74%
nr 165 przy ul. Morelowskiego - 67,39%

Najniższa frekwencja na godz. 17:00:



nr 41 ul. Składowa - 32,31%
nr 33 przy ul. Blacharskiej - 32,68%
nr 122 przy ul. Dawida - 37,39%

Frekwencja na godz. 12:00


Ogólnopolska frekwencja do godziny 12:00 wyniosła 24,73%. Oznacza to, że na głosowanie przed południem wybrało się więcej osób, niż w I turze (24,08%).


Wyższa frekwencja też w samym Wrocławiu. Do godziny 12:00 głosowało już 27,66% (w I turze było 27,06%). Oznacza to, że w naszym mieście swój głos oddało już 134,9 tys. mieszkańców.

Reklama

Jak na razie najwyższą frekwencją mogą pochwalić się lokale:




nr 173 przy ul. Kłodnickiej – 47,97%




nr 109 przy ul. Działkowej – 41,77%




nr 161 przy ul. Wałbrzyskiej – 37,39%




Najniższą frekwencję jak dotąd zanotowano w lokalach:




nr 37 przy ul. Niemcewicza – 17,2%




nr 137 przy ul. Traugutta – 17,21%




nr 18 przy ul. Szczęśliwej – 18,61%




bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości