20 września już po raz dziesiąty do Wrocławia zjadą się scrabbliści z całej Polski. Przez dwa dni najwybitniejsi miłośnicy gier słownych z krajowego podwórka mierzyć się będą w turnieju, którego stawką będą Mistrzostwo Wrocławia i Akademickie Mistrzostwo Polski.
Areną tych zmagań będzie stołówka w budynku D Uniwersytetu Ekonomicznego, a patronat honorowy nad zawodami objęli Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Piotr Mazur, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Rektor UE JM prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz.
Scrabble to gra słowna, polegająca na układaniu krzyżówki z liter wylosowanych z woreczka. Zwykle przeznaczona jest dla 24 graczy. Ale w wersji turniejowej zawsze gra się jeden na jednego, a czas rozgrywania partii limituje do 20 minut dla każdego zawodnika.
Dzięki pewnej losowości gry, już nawet niezbyt doświadczony gracz może powalczyć o zwycięstwo z utytułowanym mistrzem. Warto tu wspomnieć, że osoby chcące spróbować swoich sił po raz pierwszy, mogą wziąć udział w turnieju na pełnych prawach, i to zupełnie za darmo.
Turniej organizowany jest przez Informację Kulturalno Sportową Studentów, działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym, a także Wrocławski Klub Scrabble „Siódemka”, stowarzyszenie od lat zajmujące się popularyzacją zabaw językowych wśród wrocławian. Zajrzyj na stronie internetową turniaju.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze