Reklama

We Wrocławiu zabrakło kart wyborczych. Ludzie nie mogą głosować

15/10/2023 19:12

- Nie możemy zagłosować, bo skończyły się karty. Komisja jest bezradna - donoszą nam czytelnicy z Popowic. Takich sytuacji w mieście jest coraz więcej. - Praktycznie wszystkie obwodowe komisje wyborcze złożyły wnioski o uruchomienie rezerwy kart do głosowania. Aktualnie dostarczamy je na terenie całego miasta - mówi nam Agnieszka Koczabska z Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu.

Karty skończyły się m.in. w komisji nr 182 przy ul. Kłodnickiej, gdzie do udziału w wyborach uprawnionych jest 1876 osób. - Komisja twierdzi, że zgłaszała to już dwie godziny temu i do tej pory nie dostała nowych kart. Ludzie odchodzą z kwitkiem, bo nie mogą zagłosować - relacjonują nam czytelnicy. - Członkowie komisji twierdzą, że tak jest w całym mieście. W większości lokali nie ma już jak oddać głosu.


Do godz. 17 do urn we Wrocławiu poszło 59,23% wyborców. W wielu miejscach głosowało już ponad 70% wyborców. Do lokalu przy ul. Solskiego zgłosiło się ponad 85% uprawnionych. Sprawdź frekwencję w poszczególnych miejscach [KLIKNIJ].

Reklama

W lokalu przy Kłodnickiej wyborcy czekają na nowe karty



Na Jagodnie w kolejce do lokalu trzeba spędzić dwie godziny



Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i szef Miejskiego Biura Wyborczego, przyznaje że w części lokali jest problem z kartami. - Właśnie wracam z obwodowych komisji wyborczych nr 159 (ul. Wietrzna) i 161 (Oporów). Tam karty właśnie się kończą, już pojechały w te miejsca nowe. Angażujemy dodatkowych kierowców do rozwożenia kart z rezerw - mówi Patalas.


- Praktycznie wszystkie obwodowe komisje wyborcze złożyły wnioski o uruchomienie rezerwy kart do głosowania. Aktualnie dostarczamy je na terenie całego miasta - mówi nam Agnieszka Koczabska z Okręgowej Komisji Wyborczej.

Reklama

Tam gdzie karty jeszcze są, kolejki do głosowania są gigantyczne. W niektórych miejscach we Wrocławiu aby oddać głos, trzeba poczekać nawet dwie godziny. - Bez obaw: wszyscy wyborcy, którzy znajdą się na terenie lokalu wyborczego, a także ci, którzy ustawią się do godz. 21 przed lokalem wyborczym, zostaną obsłużeni. Za ostatnią osobą o godz. 21.00 stanie członek komisji wyborczej i zamknie kolejkę - dodaje Agnieszka Koczabska.


g,KM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości