Reklama

Wielkie bieganie we Wrocławiu

16/07/2009 00:00

13 września odbędzie się kolejna edycja największej imprezy biegowej na Dolnym Śląsku.

13 września odbędzie się kolejna edycja największej imprezy sportowej na Dolnym Śląsku. HASCO-LEK Maraton Wrocław odbędzie się już po raz 27, trasa biegu będzie rozpoczynała się na Stadionie Olimpijskim w tym też miejscu usytuowana będzie też meta maratonu. Oto kompletna trasa biegu:


Stadion Olimpijski - Sępolno - Biskupin - most Grunwaldzki - Rynek - Krzyki - al. Hallera - Gądów - Popowice - Kleczków - Karłowice - pl. Kromera - Zacisze - Stadion Olimpijski.


 


Do tej pory akces co do startu w HASCO-LEK Maratonie wyraziło 1800 osób z 14 krajów Europy. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców liczne nagrody rzeczowe m.in samochód osobowy dla osoby, której uda się pobić czasowy rekord trasy (obecny rekord wynosi 2:13.28). Organizatorami imprezy są Młodzieżowe Centrum Sportu "Wrocław", Stowarzyszenie "Maraton" i Urząd Miejski Wrocławia.

Reklama

 


Co ciekawe na trasę wraz z maratończykami wyruszą pacemakerzy z grupy ChampionChip PaceMaker TEAM, którzy pomogą biegaczom uzyskać zakładany rezultat.  Pacemakerzy poprowadzą zawodników na następujące czasy: 3:30, 3:45, 4:00, 4:15, 4:30. ChampionChip PaceMaker TEAM jest pierwszą w Polsce profesjonalną grupą zawodników zajmującą się prowadzeniem półmaratonów i maratonów na założone czasy dla amatorskich grup biegaczy.


Piotr Kolisko

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości