Reklama

Wielkie wzmocnienia WKS-u! Śląsk pozyskał aż czterech piłkarzy

23/02/2014 00:00

Niezwykle pracowity weekend w piłkarskim Śląsku Wrocław. Do klubu dołączyło aż czterech nowych graczy - Czech, Słowak, Hiszpan oraz Polak. Dzięki tym wzmocnieniom wrocławianie mają w tym sezonie grać o coś więcej niż tylko utrzymanie w lidze.

Od początku tygodnia Lukas Droppa przechodził testy sportowe i medyczne w Śląsku. Ich wynik był pozytywny, dlatego wrocławski klub zdecydował się na podpisanie kontraktu z czeskim piłkarzem. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu i automatycznie zostanie przedłużona o kolejny rok w przypadku rozegrania przez zawodnika określonej liczby minut.


 


- Bardzo się cieszę, że podpisałem umowę ze Śląskiem. To wielki klub z pięknego miasta, który stać na walkę o najwyższe cele. Nie boję się konkurencji i jestem przekonany, że kibice będą zadowoleni z tego, co pokażę na boisku - powiedział po podpisaniu kontraktu Lukas Droppa.

Reklama

 


Ze sprowadzenia nowego zawodnika zadowolony był również opiekun wrocławian Stanislav Levy. - Z powodu kontuzji Tomka Hołoty i Przemka Kaźmierczaka musieliśmy ściągnąć zawodnika do środka pola. Klub intensywnie i w ciszy pracował nad tym transferem, dzięki czemu udało nam się pozyskać naprawdę solidnego gracza. Podczas testów Lukas udowodnił, że pozytywna opinia, jaką cieszy się w Czechach, nie jest bezpodstawna - przyznał trener Stanislav Levy.


 

 


Mateusz Machaj ma 24 lata i może występować na każdej pozycji w pomocy. Przez ostatnie 2,5 roku bronił barw Lechii Gdańsk, rozgrywając w tym czasie 47 ligowych spotkań i strzelając trzy bramki. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Chrobrego Głogów, Stilonu Gorzów i Lecha Poznań. Piłkarz pojawił się we Wrocławiu w piątek na testach medycznych. Wynik badań był pozytywny, dlatego w sobotę wrocławski klub podpisał z zawodnikiem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Reklama

 


Hiszpan Juan Calahorro także został piłkarzem Śląska. Z wrocławskim klubem podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia. Od początku tygodnia piłkarz przechodził testy sportowe i medyczne w Śląsku Wrocław. Klub zdecydował się na transfer i podpisał z zawodnikiem półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o sezon, a następnie o kolejny rok. Juan Calahorro ma 25 lat i może grać na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Ostatnio bronił barw drugoligowego hiszpańskiego Alcorcon. W przeszłości był także zawodnikiem Realu Betis, Alcala i Xerez.

Reklama

 


Wreszcie klub wzmocnił też formację ofensywną. Robert Pich jest Słowakiem, ma 25 lat i występuje na obu skrzydłach w linii pomocy lub może grać w ataku. Przez ostatnie cztery sezony był podstawowym zawodnikiem czołowego klubu słowackiej ekstraklasy MŠK Žilina, z którym wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. W obecnym sezonie w 18 ligowych meczach strzelił siedem bramek i zanotował trzy asysty, a w sześciu spotkaniach kwalifikacyjnych do Ligi Europejskiej zaliczył po trzy gole i asysty. W poprzednim sezonie zanotował w ekstraklasie słowackiej w 33 meczach aż 10 goli i 5 asyst. Dwukrotnie zagrał też z MŠK Žilina w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Łącznie w 139 występach w słowackiej Corgon lidze zdobył 38 bramek i zanotował 14 asyst.

Reklama

 


- To będzie bardzo duże wzmocnienie naszego klubu. Robert od dwóch lat jest w dziesiątce najlepszych piłkarzy ligi słowackiej, ma też spore doświadczenie na arenie europejskiej. Daje nam spore możliwości gry w ofensywie - potwierdza trener Stanislav Levy.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości