W poniedziałek, w samo południe na wrocławskim rynku rozpoczął się kolejny wojskowy piknik w ramach przemieszczania sił NATO. Podczas imprezy można spotkać się z żołnierzami amerykańskimi, brytyjskimi i polskimi, zobaczyć sprzęt wojskowy oraz spróbować tradycyjnej grochówki.
W wydarzeniu biorą udział żołnierze armii Stanów Zjednoczonych, a także żołnierze brytyjscy oraz polscy. Wrocławianie będą mieli okazję zobaczyć m.in. amerykańskie transportery opancerzone Stryker, brytyjskie pojazdy rozpoznawcze Jackal oraz sprzęt i wyposażenie jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Wrocław. Prezentacjom sprzętu wojskowego będą towarzyszyły pokazy musztry paradnej oraz walki wręcz. Spotkanie uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych
Dodatkową atrakcją jest wojskowa grochówka serwowana na Placu Solnym prosto z wojskowej kuchni polowej.
PROGRAM WYDARZENIA
12.00-12.12 – otwarcie imprezy dla zwiedzających (przywitanie żołnierzy armii amerykańskiej i brytyjskiej przez Zastępcę Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jana Śliwkę, Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Konsula Generalnego USA w Krakowie Waltera Braunohlera);
12.15-16.00 – pokaz statyczny sprzętu wojskowego oraz pokazy praktycznego działania;
12.30-13.00 – występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych;
13.30-14.00 – pokaz musztry paradnej podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych;
12.30-15.30 – degustacja wojskowej grochówki;
14.00-14.30 – pokaz walki wręcz w wykonaniu podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych;
14.30-15.00 - występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych;
16.00 – zakończenie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze