Reklama

Wpadł seryjny złodziej rowerów na ulicach Wrocławia. Podczas ostatniej kradzieży miał 3 promile

22/07/2013 00:00

Wrocławscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali złodzieja przed Pasażem Grunwaldzkim. Funkcjonariusze zauważyli jak mężczyzna obserwuje rowerzystów i sprawdza zapięcia rowerów przymocowanych do stojaka rowerowego, a następnie przecinakiem pokonuje zabezpieczenie jednego z nich. Szybko okazało się, że był nietrzeźwy - miał prawie 2,9 promila. Łącznie naliczono mu 15 takich kradzieży.

Wszystko działo się w piątek, około  godz. 15, w okolicach Pasażu Grunwaldzkiego przy Rondzie Reagana. To tam mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który obserwuje rowerzystów i sprawdza zapięcia rowerów przymocowanych do stojaka. 


 


- Mężczyzna ten sprawdzał co pewien czas, co się dzieje w jego otoczeniu. W pewnym momencie spod koszulki wyciągnął przecinak i energicznym ruchem przeciął zabezpieczenie jednego z rowerów. Przecinak szybko schował pod koszulkę, a następnie wsiadł na rower i chciał odjechać w kierunku uicy Piastowskiej - opowiada Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Reklama

 

 


Policjanci natychmiast podjęli pościg za sprawcą kradzieży roweru. Gdy funkcjonariusze zatrzymywali sprawcę, ten próbował im się wyrwać. - Był bardzo agresywny, nie chciał podporządkować się wydawanym poleceniom i szarpał się z funkcjonariuszami. Policjanci użyli wobec niego siły i założyli kajdanki - dodaje Krzysztof Zaporowski.


 


Zatrzymany 40-letni mieszkaniec Wrocławia był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie. Następnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu poprzez nagłośnienie w centrum handlowym skontaktowali się z właścicielką roweru. Kobieta po południu odebrała swój jednoślad z komisariatu. Złapanemu mężczyźnie za kradzież grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 


– Podczas dalszych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście ustalili, że 40-latek ma na swoim koncie łącznie 15 kradzieży rowerów na terenie dzielnicy Śródmieście. Sprawca za każdym razem pokonywał zabezpieczenia pozostawionych rowerów przecinając je. Następnie sprzedawał jednoślady napotkanym osobom. Straty jakie spowodował zostały oszacowane na około 20 tysięcy złotych – podsumowują funkcjonariusze.
jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości