Reklama

Wraca festiwal muzyczny na Partynicach. Ogłoszono pierwsze gwiazdy imprezy

14/12/2021 09:53

W przyszłym roku, w pobliżu Toru Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się kolejna edycja Stay Wild Festival. Gwiazdami imprezy będą m.in. Brodka, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, WaluśKraksaKryzys i Król.  

Pierwsza edycja festiwalu odbywała się 9 i 10 lipca, a wystąpili na niej m.in. Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, sanah, Fisz Emade Tworzywo i Kwiat Jabłoni. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj.

Wiadomo już, że w przyszłym roku impreza ma się odbyć 5 i 6 sierpnia. Gwiazdą pierwszego dnia wydarzenia będzie m.in. Monika Brodka. To wszechstronna artystka, która jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, reżyserką klipów i producentką. Sześciokrotnie nagrodzono ją Fryderykami, czyli najważniejszą nagrodą muzyczną w Polsce przyznawaną przez Akademię Fonograficzną. Występowała na wielu zagranicznych festiwalach jak SXSW, The Great Escape, Sziget oraz na największych scenach polskich festiwali.

W 2003 roku Brodka wystąpiła w telewizyjnym talent show „Idol”. Rok później zadebiutowała popowym albumem zatytułowanym po prostu „Album”, a w 2006 roku, na sklepowe półki trafiła płyta „Moje piosenki”.Największą popularność przyniósł jej jednak wydany w 2010 roku album „Granda”, na którym można usłyszeć folkowo-elektroniczne brzmienia. Płyta pokryła się podwójną platyną. W maju ukazał się piąty studyjny album Brodki zatytułowany “Brut”.


Pierwszego dnia imprezy przed publicznością zaprezentuje się także WaluśKraksaKryzys. – "Nadzieja gitarowego grania", brutalnie szczery i paraliżująco celny wciąż odcina się od etykietek w stylu "głos pokolenia" i upiera się, że jego muzyka to tylko "poezja śpiewana na petardzie", ale prawdziwymi petardami są też jego koncerty – mówią organizatorzy. I dodają, że „warto sprawdzić, jak to się dzieje, że piątka kolesi uzbrojonych jedynie w gitary, bębny i gardła sieje takie spustoszenie pod sceną za każdym razem doprowadzając do energetycznego pogo”.

Na festiwalu wystąpi też Błażej Król – muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, który rozpoczął swoją karierę muzyczną w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki. W latach 2011–2014 współtworzył wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim duet pod nazwą UL/KR. W 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Thin Man Records ukazał się debiut solowy muzyka zatytułowany „Nielot”. Jego kolejne albumy to m.in. „Przez sen” i „Przewijanie na podglądzie”.

Reklama

Z kolei 6 sierpnia na Partynicach koncert zagra Mery Spolsky. To artystka, którą charakteryzują mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. Większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietkę „spolsky” – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Od debiutanckiego albumu towarzyszy jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są „pasky”, bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze.


Gwiazdą imprezy będzie także Natalia Przybysz. To artystka, która ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych i jest również laureatką wielu nagród muzycznych – w tym m. in. Fryderyków.

Informacje o kolejnych artystach, którzy wystąpią w czasie drugiej edycji Stay Wild Festival, zostaną ogłoszone wkrótce.

Reklama


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości