W niedzielę, 30 stycznia, miał miejsce 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekord znów został pobity - na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci zebrano ponad 136 mln zł. Jak świętował Wrocław?
Na ulicach Wrocławia można było spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP, w Rynku zorganizowane zostały wystawy, a koncerty - w Starym Klasztorze. Tak wyglądał 30. Finał WOŚP we Wrocławiu. Impreza wróciła do Rynku po rocznej przerwie.
Rekord znów został pobity - do końca 30 stycznia w ramach WOŚP 2022 w całej Polsce zebrano ponad 136 mln zł (rok temu było to prawie 127,5 mln zł).
W tym roku impreza poświęcona była podniesieniu standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwsza orkiestrowa zbiórka na dziecięcą okulistykę. Celem WOŚP 2022 jest m. in. uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, w którym będzie można uczyć się technik chirurgicznych. W planie jest też zakup angiografu dwupłaszczyznowego, który pozwala na leczenia siatkówczaka, czyli najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.
W ubiegłym roku podczas Finału WOŚP Wrocław uzbierał 1 267 591 zł. W tym roku można było wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy na ulicach, ale nie trzeba było wcale wychodzić z domu: w grę wchodził także udział w licytacjach lub wpłata wybranej sumy do e-skarbonki. Szczegóły tutaj. Co można było licytować w tym roku we Wrocławiu? Sprawdź.
Na wrocławskim Rynku zorganizowana przez Stowarzyszenie Wrocławskie Klasyki i Muzeum Topacz została wystawa klasycznych samochodów. Stanęły tam miasteczko motocyklowe, wystawa motocykli Harley Davidson, wystawę elektrycznych motocykli projektu studentów Politechniki LEM Wrocław i muzyczna strefa Gitarowego Rekordu Świata. Na Rynku zobaczyć można było również oficjalny sklep WOŚP, stoiska Panthers Wrocław i Golden Retriever WOŚP Wrocław, grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenie Twierdza 14 z prezentacją sprzętu paramilitarnego, foodtruck Tarczyński (sponsora głównego wrocławskiego Finału WOŚP), Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz samochody od firmy Nawrot (sponsora motoryzacyjnego wrocławskiego Finału WOŚP).
Koncerty organizowane były w tym roku w Starym Klasztorze. ZOBACZ ZDJĘCIA.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze