Reklama

Wrocław: antyterroryści i brygada chemiczna na Dworcu Głównym PKP [DUŻO ZDJĘĆ]

09/06/2017 10:54

10 zastępów straży pożarnej, brygada antyterrorystyczna, policyjni negocjatorzy i ratownicy medyczni – te wszystkie służby brały udział w nocnej akcji na Dworcu Głównym PKP. Koło północy kilku zamaskowanych mężczyzn, wyposażonych w broń chemiczną zablokowało wejście do dworcowej poczekalni pełnej podróżnych... Spokojnie, to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „KRYZYS-17”, których zadaniem było sprawdzenie gotowości wrocławskich służb do zbliżających się igrzysk The World Games.

W ramach wciąż trwających w naszym mieście ćwiczeń służby sprawdzają działanie procedur przewidzianych na wypadek ataku terrorystycznego. W manewrach udział biorą Siły Zbrojne RP, policyjni antyterroryści, strażacy i służby ratownicze.


W czwartek na terenie miasta funkcjonariusze ćwiczyli dwa scenariusze. W ramach pierwszego antyterroryści przeprowadzili szturm na pociąg porwany przez terrorystyów. Ćwiczenia te zostały przeprowadzone w godzinach popołudniowych na bocznicy kolejowej w okolicy Niskich Łąk.

Reklama

Drugi scenariusz ćwiczony był na wrocławskim Dworcu Głównym. – Kilku mężczyzn z zamaskowanymi twarzami, blokuje wejście do poczekalni i przetrzymuje kilkudziesięciu podróżnych. Grożą ich zabiciem i użyciem substancji chemicznych – takie zgłoszenie wpłynęło na numer alarmowy 112 tuż przed północą. Na dworzec natychmiast zostały skierowane jednostki, które miały za zadanie opanować sytuację.


W akcji udział brało około 40 ratowników, 10 zastępów straży pożarnej oraz antyterroryści z Komendy Głównej Policji i policyjni negocjatorzy. Po odbiciu zakładników, wszystkie osoby przebywające na terenie obiektu zagrożonego skażeniem trzeba było poddać procesowi dekontaminacji. Osoboami z urazami ciała zajęło się pogotowie ratunkowe. Pomieszczenie, w którym prowadzona była akcja odbicia zakładników, zostało poddane oczyszczeniu z użytego środka. Cała akcja zakończyła się po godzinie 4:00.

Reklama

W piątek, w południe planowane są jeszcze jedne ćwiczenia. Tym razem terroryści mają zaatakować salę gimnastyczną Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, gdzie przeprowadzane będą zawody sportowe.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości