Reklama

Wrocław: Babskie Granie w Capitolu. Na scenie 19 kobiet

16/12/2021 17:49

W najbliższy poniedziałek, 20 grudnia we Wrocławiu odbędzie się Babskie Granie. Koncert w Teatrze Muzycznym Capitol jest organizowany przez organizacje prokobiece i feministyczne. Na scenie wystąpi kilkanaście artystek.

Producentką, dyrektorką artystyczną i „matką” wydarzenia jest wrocławska aktywistka i aktorka Karolina Micuła, która wystąpi z piosenką napisaną specjalnie na Babskie Granie. Na scenie pojawią się też: Ifi Ude, Misia Furtak, Iwona Skwarek, MIN t, Anja Sei, Natalia Szczypuła, Girls On Fire, Anna Malek, Natalia Pancewicz, Katarzyna GAYA, MAPA, Maja Luxenberg i Panilas.


Organizatorkami koncertu są członkinie Strajku Kobiet Wrocław, Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet i Centrum Praw Kobiet oraz MICUŁA. Wszystkie artystki, wystąpią charytatywnie właśnie, a cały dochód z koncertu wesprze Centrum Praw Kobiet.

Reklama

– Kobiety będą grały do kobiet, bo wierzymy w siłę siostrzeństwa i udowadniamy jaką ma moc – mówi Jolanta Niezgodzka, wiceprezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.


W trakcie koncertu będzie można wylicytować m.in. książki z autografem Noblistki Olgi Tokarczuk, obrazy, grafiki, rękodzieło, seans na 150 osób do DCF-u lub wyjątkową przejażdżkę konną. Joanna Stańczyk, wiceprezeska Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet dziękowała też za wsparcie finansowe Gminy Wrocław i patronat Prezydenta Wrocławia.

Reklama

Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:00. Bilety można kupić w cenie 45-65 zł.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości