Reklama

Wrocław będzie miał nowe studium rozwoju przestrzennego. Ruszają konsultacje społeczne

19/04/2017 16:31

Projekt nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia jest już gotowy. Teraz miasto zaprasza mieszkańców do zapoznania się z nim na dziesięciu spotkaniach i wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Dokument zostanie przyjęty na przełomie 2017 i 2018 r.

Studium rozwoju przestrzennego wprowadza kilka innowacji. Nowością są kierunki rozwoju w postaci dziewięciu rodzajów polityki miejskiej, które się wzajemnie uzupełniają. To polityka zieleni, polityka zamieszkiwania, mobilności, przestrzeni publicznej, polityka rzeczna, polityka dziedzictwa kulturowego, gospodarczo usługowa i insfrastrukturalna (zaopatrzenie w wodę, energię, gaz, odprowadzanie odpadów i ścieków).


Mówią one między innymi o tym, że zieleń nie jest jedynie dodatkiem do terenów zabudowanych, lecz pełni ważną rolę w mieście, o planach otwierania się miasta na rzeki, które je aktywizują, wykorzystaniu obszarów poprzemysłowych i ograniczeniu do minimum miejsc, w których można budować galerie handlowe o powierzchni ponad 5 tys. m kw.

Reklama

Drugą innowacją jest ustalenie 101 jednostek urbanistycznych, czyli kompleksów zabudowań między terenami zielonymi. Dla każdej z nich zostanie stworzona karta z danymi dotyczącymi stanu aktualnego oraz planami rozwoju według dziewięciu polityk. Mieszkańcy będą mieli w nie wgląd – miasto chce stworzyć internetową bazę informacji.


- Ostatnie studium rozwoju przestrzennego dla Wrocławia weszło z życie siedem lat temu. W 2014 r. zapadła decyzja o jego zmianie, bo nasze miasto przechodzi metamorfozę. Mieszkańcy są spragnieni tożsamości lokalnej i atmosfery "slow life". Nowe studium jest zaprojektowane tak, by przewidzieć rozwój miasta na najbliższe 30 lat. Dokument będzie zawierał diagnozę aktualnej kondycji Wrocławia oraz opis kierunków jego rozwoju – mówi dyrektorka Biura Rozwoju Wrocławia Anna Sroczyńska.

Reklama


Wrocławski magistrat rozpoczyna konsultacje społeczne tego projektu. Jest on dostępny w BIP Urzędu Miejskiego oraz na Geoportalu Wrocławia. Wszystkie spotkania potrwają w godz. 17-19.


20.04 - Agora, ul. Serbska 5a
21.04 – Formaty, ul. Samborska 3-5
24.04 – Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a
25.04 – Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1
26.04 – 3 Sektor, ul. Legnicka 65
27.04 – Budynek Radia i Telewizji, al. Karkonoska 8-10
8.05 – Fama, ul. B. Krzywoustego 286
9.05 – Zespół Szkół nr 19, ul. Spółdzielcza 2a
10.05 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, ul. Suwalska 5,
11.05 – bar Barbara, ul. Świdnicka 8c

Reklama

Fora dyskusyjne będą prowadzone od 22 do 25 maja w barze Barbara.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości