Reklama

Wrocław będzie musiał zaoszczędzić

25/06/2009 00:00

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji rady poświęconej finansom skarbnik miasta Marcin Urban poinformował, że Wrocław musi zaoszczędzić 200 milionów złotych.

Mowa była o oszczędnościach w bieżących wydatkach urzędu – tłumaczył Urban – Będą one dotyczyć także inwestycji , dlatego mówimy o 200 milionach złotych - dodał. Taka skala oszczędności zaskoczyła radnych. 


 


Prezydent Rafał Dutkiewicz przekonywał, że oszczędności, które będą musiały zostać wprowadzone nie są niczym nadzwyczajnym. Ze względu na kryzys cięcia w planach finansowych muszą również dokonać Gdańsk – 230 milionów złotych, Poznań na 200, Kraków na 100, a Warszawa aż na 350 milionów.


 


Wiadomo już, że na przykład wstrzymane zostaną wyjazdy na szkolenia i dokonane cięcia w zakupach nowego sprzętu dla urzędu. Miasto będzie również musiało wstrzymać rozpoczęcie prac niektórych inwestycji lub przesunąć płatności na kolejny rok.

Reklama

 


Dziś ma zostać przedstawiona pełna lista inwestycji, które będą objęte planem oszczędnościowym. Nad nowelizacją budżetu radni zagłosują w sesji w lipcu.


Magdalena Bober, Źródło: Gazeta Wyborcza

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości