Reklama

Wrocław: „Dlaczego boimy się migrantów?”. Debata w Dolnośląskim Centrum Filmowym

23/01/2022 15:04

„City Docs” – tak zatytułowane są cykliczne pokazy odbywające się w Dolnośląskim Centrum Filmowym. – Drążymy najważniejsze problemy współczesnego świata, obalamy mity i szukamy rozwiązań – podkreślają organizatorzy. Tematem styczniowej debaty miały być migracje, ale wydarzenie zostało odwołane.

Połączony z dyskusją pokaz filmu miał się odbyć w czwartek, 27 stycznia, o godz. 19 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Organizatorzy informują, że wydarzenie zostało odwołane.


W debacie mieli wziąć udział: dr hab. Patrycja Matusz z Uniwersytetu Wrocławskiego i Agata Ferenc z fundacji Ocalenie, prowadząca fundację Peryferia oraz współtwórczyni oddolnej koalicji Wrocław Wita Uchodźców.


– Porozmawiamy z nimi o miejscu uchodźców i migrantów w polskim społeczeństwie, o lęku przed przybyszami i wyzwaniach związanych z budowaniem wspólnoty ludzi pochodzących z różnych kręgów kulturowych – zapowiadali organizatorzy. Dyskusję miała poprowadzić dziennikarka Małgorzata Waszkiewicz.

Pretekstem do dyskusji miał być pokaz filmu „Przeżyć” – animowanego dokumentu, który stał się przebojem festiwalu w Sundance, gdzie zdobył Wielką Nagrodę Jury w Konkursie Międzynarodowym. – Poruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy jest równocześnie intymną opowieścią o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności – czytamy w opisie tej produkcji.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości