Aż 27,3 st. Celsjusza w cieniu pokazały dziś termometry w obserwatorium meteorologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kosiby na Dąbiu. Swoje apogeum słupki rtęci osiągnęły o godzinie 16. Wrocław był w tym momencie najcieplejszym miastem Europy!
Barcelona - 15 stopni, Rzym - 24, Budapeszt - 26, Lizbona - 14, Rodos - 21, Dubrownik - 22, Nicea - 14, Słoneczny Brzeg - 13, Palermo - 21, Kreta - 21 stopni, Wrocław - 27,3! W środowe popołudnie Wrocław był najcieplejszym miastem Europy!
Do rekordu z 2024 roku trochę jeszcze brakuje. 7 kwietnia 2024 roku na posterunku telemetrycznym IMGW-PIB w miejscowości Dobrogoszcz niedaleko Strzelina na Dolnym Śląsku odnotowano 29,8 stopnia. Rok wcześniej w hiszpańskiej Kordobie było aż 38.8 st.
Letnie temperatury zostaną z nami jeszcze przez czwartek. Tego dnia termometry we Wrocławiu pokażą - według różnych prognoz - od 25 do 27 stopni. W piątek czeka nas kilkustopniowe ochłodzenie i deszcz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze