Reklama

Wrocław: Nie żyje Miłogost Reczek. Znany aktor dubbingowy miał 60 lat

14/12/2021 11:15

Wcielał się w Homera w serialu „Simpsonowie”, Obi-Wana Kenobiego w „Gwiezdnych wojnach”, a także w Wesemira w grze „Wiedźmin”. W wieku 60 lat zmarł aktor dubbingowy Miłogost Reczek. O jego śmierci poinformował fanpage Widzę Głosy.

Nie podano przyczyny śmierci aktora. Miłogost Reczek poinformował w ubiegłym roku, że zmaga się z nowotworem (szpiczakiem mnogim). Nie ukrywał, że to nieuleczalna choroba.

Reczek urodził się 10 lutego 1961 roku we Wrocławiu, gdzie ukończył XII LO. Jako aktor teatralny zadebiutował w 1984 roku rolą Gila w spektaklu „Parady”, który został wystawiony w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Jego dramat zatytułowany „Chiny” miał prapremierę na scenie kameralnej tej instytucji kultury.

Aktor specjalizował się w dubbingu. Zasłynął jako Homer w serialu „Simsonowi”", ale podkładał też głos m.in. w „Gwiezdnych wojnach”, „Kung Fu Pandzie”, „Alicji w Krainie Czarów”, „Jak wytresować smoka” czy „Hobbicie”.  W grze komputerowej „Cyberpunk 2077" wcielił się zaś w Viktora Vektora, a w „Wiedźminie” podłożył głos Vesemirowi.

Miłogost Reczek zmarł w wieku 60 lat.


Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości