Reklama

Wrocław: Nowa jezdnia ulicy Kosmonautów już z asfaltem. Kiedy nią pojedziemy?

25/10/2022 17:35

W miejscu nowej jezdni ulicy Kosmonautów, poszerzanej w ramach budowy Osi Zachodniej, położona została już masa bitumiczna. Po jej ukończeniu rozpocznie się remont starej jezdni. 

Nowymi drogami, powstałymi w ramach budowy Osi Zachodniej, która połączy poszerzoną ulicę Kosmonautów (z już gotowym, nowym torowiskiem) z ulicą Graniczną, pojedziemy w drugiej połowie przyszłego roku. Domknięcie obwodnicy Leśnicy pozwoli na częściowe wyprowadzenie tranzytu z przeciążonej drogi krajowej nr 94. 


Już samo poszerzenie ulicy Kosmonautów ma szansę zredukować korki w tej części miasta, doskiwerające mieszkańcom i kierowcom zwłaszcza w godzinach szczytu. Ulica zyska nową jezdnię południową na dwukilometrowym odcinku - między wlotem ulicy Fieldorfa i Gliniankami. Na nowej, dwupasmowej jezdni układana jest teraz masa bitumiczna. Docelowo pojawią się tu trzy warstwy: podbudowa, warstwa wiążąca i warstwa ścieralna. Jezdnia będzie gotowa w ciągu najbliższych miesięcy. 

Reklama

- Docelowo oba jej pasy mają służyć kierowcom jadącym w stronę centrum. Wcześniej wyremontujemy jeszcze starą jezdnię Kosmonautów, tę, z której kierowcy korzystają dzisiaj. Podczas jej remontu ruch w obu kierunkach będzie się odbywał nową jezdnią - tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. 


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości